
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 3 ppm/°C |
| Reference Type | Series Precision References |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Output Voltage | 4 V |
| Shunt Current | 100 mA |
| Initial Accuracy | 0.04 % |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Min Input Voltage | 4.596 V |
| Max Supply Current | 70 µA |
Stock: 255
Distributors
pcbx
Unit Price$10.42409
Ext.Price$10.42409
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.42409 | $10.42409 |
| 10 | $8.27171 | $82.71710 |
| 25 | $7.73359 | $193.33975 |
| 50 | $7.56497 | $378.24850 |
| 100 | $7.40003 | $740.00300 |
| 300 | $7.05141 | $2115.42300 |
| 500 | $6.71921 | $3359.60500 |
| 1000 | $6.40276 | $6402.76000 |
